Psikoterapi

Öfke Kontrol Terapisi
Öfke Kontrol Terapisi
Öfke ile baş etme yollarının bilişsel - davranışsal yöntemlerle öğretildiği bir terapi yöntemidir.
Korku Avcısı
Korku Avcısı
Korku, çocuğun gelişim sürecinde var olan bir duygudur. 6 aydan itibaren bir bebek yabancı nesneler, yerler ve kişilere karşı korku geliştirebilmektedir.
Sınav Korkusu
Sınav Korkusu
Sınav öncesinde öğrenilen bilginin, sınav sırasında etkili bir biçimde kullanılmasına engel olan ve başarının düşmesine yol açan, yoğun kaygı, sınav kaygısı diye ifade edilir.
Yaratıcı Drama
Yaratıcı Drama
Çocuğun kendisi ve dünyayı anlaması, doğru çözümler üretebilmesi, yapabilecekleri ve yapamadıklarını fark etmesi adına, hayata dair her şeyi konu edinip uygulayan bir yöntemdir.
Olumsuz Düşüncelerden Kurtulma Terapisi
Olumsuz Düşüncelerden Kurtulma Terapisi
Günlük hayatta olumsuz düşünceler nedeniyle sorun yaşayıp mızmızlanan çocukların, bu düşünceleriyle baş etmeyi öğrendikleri bilişsel - davranışsal yöntemlerin uygulandığı bir programdır.
Kötü Alışkanlıklardan Kurtulma Terapisi
Kötü Alışkanlıklardan Kurtulma Terapisi
Tırnak yeme, parmak emme, saç, kirpik ve kaş yolma, yara kabuğu koparma, giysi çiğneme gibi kötü ve can sıkıcı alışkanlıklardan kurtulmak için bilişsel - davranışsal yöntemler kullanılarak uygulanan bir programdır.
Oyun Terapisi
Oyun Terapisi
Oyun terapisi, çocuğun kendini doğal yolla ifade ediş şeklinin “oyun” olduğu temelinden yola çıkar. Oyunla birlikte çocuk; ifade etmekte sorun yaşadığı duygularını, anlatmakta zorlandığı problemlerini ve bireysel güçlüklerini materyal üzerinden “rol yaparak” ortaya koyar.
Aile Terapisi
Aile Terapisi
Aile terapisinde, ailedeki tüm bireyler birlikte terapi programına alınır. Tedaviye sadece anne ve çocuktan oluşan iki kişilik bir aile alınabileceği gibi, evde yaşayan büyükbaba ve büyükanne gibi aile büyüklerinin de katılabileceği kalabalık aileler de dahil edilebilir.
Kaygı Terapisi
Kaygı Terapisi
Kaygıyı azaltmak için bilişsel - davranışsal yöntemlerin kuullanıldığı bir terapidir. Çocukların kaygılarını azaltmaya yönelik yeni beceriler kazandırılarak kaygılarıyla baş etmeleri sağlanır.